Terapia uzależnień w Dziwnówku

Prywatny ośrodek leczenia uzależnień.

Miło nam gościć Was na stronie Prywatnego Ośrodka Terapii Uzależnień w nadmorskim Dziwnówku.

„Morza szum, ptaków śpiew, złota plaża pośród drzew...” - te jakże znane słowa piosenki Czerwonych Gitar bardzo dobrze pasują do otoczenia, w jakim usytuowany jest nasz ośrodek leczenia uzależnień.

Zaledwie 200 metrów dzieli nas od plaży i pobliskiego lasu. I nie jest to wcale przypadek. Szukając tego właściwego miejsca, chcieliśmy stworzyć wyjątkową atmosferę. Atmosferę, w której znajdziesz czas na relaks i odprężenie się.

Nie ma chyba nic przyjemniejszego, jak pójść na spacer brzegiem morza. oddychać świeżym powietrzem, wsłuchując się w groźny, albo spokojny pomruk fal. 

Takie otoczenie z pewnością korzystnie wpłynie na Twoją walkę z nałogiem. Pozwoli Ci pewnie i świadomie stawiać pierwsze kroki w trzeźwości.

 

Naszym celem jest Twój sukces.

Dlatego organizowana przez nas terapia alkoholowa skupia się na Twoim problemie, Twoich słabościach i Twoim ja. Dbamy o właściwy komfort i wypoczynek, byś Ty mógł skutecznie i w pełni skoncentrować się na terapii.

Dlatego szczególną uwagę przykładamy również do samego pobytu u nas w ośrodku.

Ważne jest dla nas byś czuł się po prostu dobrze, by Twoich myśli nie zaprzątał śpiący obok kolega czy niesmaczne posiłki.

Wiemy, że tego rodzaju kwestie, to niby detale, ale skutecznie dekoncentrujące Cię i odciągające od istoty sprawy. 

Zadbamy o Twoje dobre samopoczucie, słuchając Twoich życzeń i potrzeb, poczujesz się, jak ważny gość, który przyjechał na urlop, by przy okazji odmienić swoje dotychczasowe życie. Terapia odwykowa co prawda urlopem nie jest, ale wyjazd w nadmorskie klimaty pozwoli Ci naprawić swoje błędy z dala od środowiska, w którym żyjesz i pracujesz.

U nas możesz liczyć na pełną dyskrecję, anonimowość i zrozumienie swojej trudnej sytuacji.

 

Nie boimy się powiedzieć, że nasz ośrodek leczenia uzależnień dba o najwyższe standardy Twojego pobytu. Dla każdego gościa przygotowaliśmy jednoosobowe pokoje, z bezpłatnym dostępem do internetu.

Wiemy, że w trakcie terapii potrzebujesz spokoju i wyciszenia.

Gdybyś jednak zapragnął rozmowy i towarzystwa innych uczestników czy terapeutów, to w naszym ośrodku znajdziesz także idealne miejsca na wspólne pogawędki, spotkania, a nawet zabawy.

U nas otrzymasz wszystko, czego potrzebujesz – smaczną kuchnię, z regularnymi i obfitymi posiłkami, w przerwach darmowe napoje i owoce.

Czegoś więcej Ci trzeba?

Powiedz nam o tym w dniu przyjazdu – postaramy się spełnić Twoje życzenie.

Jesteśmy przekonani, że taka atmosfera pozytywnie wpłynie na decyzje, z jakimi przyjdzie Ci się zmierzyć podczas terapii.

Leczenie alkoholizmu wymaga odwagi i samozaparcia.

Dokładamy wszelkich starań, by nasz ośrodek był tym idealnym miejscem do odnalezienia swojego prawdziwego Ja.

Pamiętaj, zmieniasz swoje życie, zasługujesz na wszystko, co najlepsze.

Terapia odwykowa nie ma być karą dla Ciebie, ma być szansą na nowe życie.

Buduj je odpowiedzialnie i zacznij od wyboru dobrego i sprawdzonego ośrodka leczenia uzależnień. Pomagamy już 14. rok. Postaw na profesjonalizm i doświadczenie.

Zadzwoń tel. 606 494 846, odbiorę telefon osobiście i udzielę wszelkich informacji. Zarezerwuję dla Ciebie miejsce na uzgodniony termin. Zrób to teraz. To może być najważniejsza decyzja w Twoim życiu.

PS. Nie ma u nas białych fartuchów, krat, zamkniętych drzwi. Budynek jest w pełni anonimowy, nie różni się od wielu innych w uroczej miejscowości na Pomorzu Zachodnim w Dziwnówku.

 

                                                                    Certyfikowany Specjalista Psychoterapii Uzależnień 

                                                                                            właściciel ośrodka

                                                                                           mgr Marek Lisowski

 

 

Człowiek jako całość – podejście holistyczne w leczeniu uzależnień.

 

Dusza, umysł, a nawet towarzyszące nam niemal w każdej sytuacji emocje mają ogromny wpływ na nasze zachowania i decyzje.

Być może dlatego błędne jest założenie, że u człowieka, podobnie jak w maszynie wystarczy naprawić poszczególną część, by całość dalej funkcjonowała bez zarzutu.

U człowieka ważne jest jeszcze uzdrawianie myśli. Pracowanie nad jego oceną wartości, a także nad dobrym samopoczuciem czy właściwymi emocjami.

Skuteczna jest więc terapia odwykowa, która oprócz rozwiązań konwencjonalnych czy farmakologicznych, zawiera też podejście holistyczne. Pozwala ono bowiem uzależnionej osobie po przebytym odwyku. Ponownie odnaleźć sens życia

Założenia i skuteczność podejścia holistycznego w leczeniu uzależnień.

Głównym założeniem holistycznego podejścia, obejmującego człowieka w jedną całość, jest traktowanie na równi ciała, umysłu, duszy i emocji. Właściwie nawet więcej, według medycyny holistycznej uzdrawianie chorego należy zacząć od uzdrawiania umysłu.

Jeśli więc ktoś wzmaga się z nałogiem, to przyczyn i skutków warto szukać nie tylko w ciele, ale właśnie w duszy, umyśle, a nawet w emocjach.

Żadna terapia odwykowa nie przyniesie oczekiwanych rezultatów, jeśli zignoruje się to, co się dzieje w umyśle i psychice człowieka.

Dlaczego? Ponieważ każdy nałóg w większym bądź mniejszym stopniu powoduje uwalnianie przez mózg dopaminy, neuroprzekaźnika oddziałującego na tzw. układ przyjemności w mózgu.

Natomiast głód dopaminy, wywoływany często tylko przez same myśli człowieka, jest tak ogromny, że uzależniona osoba czuje jedynie, iż musi go zaspokoić. Nieodparta pokusa, czym prędzej realizowana przez uzależnionego jest, więc jedynie stanem jego umysłu.

Osoba uzależniona musi dotrzeć do swojego wnętrza, uwierzyć w siebie na nowo, zrozumieć, gdzie popełniła błąd i jak może go naprawić. Szukanie drogi do własnego wnętrza jest natomiast możliwe dzięki holistycznemu podejściu, konwencjonalizm bowiem eliminuje tylko skutki, ale nie sięga głębiej - do przyczyn. To z kolei oznacza, że uzależniony po jakimś czasie może powrócić do nałogu.

Dlatego jak najbardziej leczenie alkoholika czy hazardzisty powinno także opierać się o założenia holistyczne, połączone z medycyną konwencjonalną.

 

Metody podejścia holistycznego.

 

Niekonwencjonalne rozwiązania, odnoszące się do naszej sfery mózgu, umysłu czy duszy zawsze będą miały tyle samo zwolenników, jak i przeciwników.

Jednakże takie metody jak joga, medytacja, akupunktura czy ostatnio coraz częściej praktykowana terapia odwykowa przez taniec mogą tylko wzmocnić leczenie alkoholika.

Zarówno joga, jak i różne formy medytacji mają świetny wpływ na pracę naszego mózgu, wewnętrzne wyciszenie się, a co ważniejsze na poprawę koncentracji. Poprzez medytację, człowiek lepiej panuje nad własnym umysłem i duszą, a więc jest w stanie przezwyciężać też różne pokusy i co ważniejsze kontrolować kompulsywne reakcje, prowadzące do nałogu.

Jak bardzo medytacja wspomaga proces leczenia uzależnień, pokazują od lat amerykańscy uczeni, którzy dowodzą, m.in., iż tego rodzaju metody holistyczne bardzo dobrze wspomagają np. leczenie alkoholizmu.

W przezwyciężaniu choroby alkoholowej polecana jest np. medytacja według Goenka tzw. Vipassana. Jest to 10 - dniowy program, podczas którego uczestnicy medytują nawet po kilkanaście godzin dzienne w absolutnej ciszy.

Założeniem tego programu jest uczenie się poprawnych reakcji na funkcjonowanie umysłu i własnych myśli. Po zakończonym programie uczestnicy stają się natomiast bardziej odporni na głód dopaminy, a także na wszelkie pokusy wynikające z ciężkich stanów emocjonalnych, ludzkich porażek czy przeżyć. Również coraz częściej zajęcia z jogi stają się pożądanym elementem terapii odwykowej.

Udowodniono, że niektóre pozycje wręcz osłabiają uczucie pragnienia i zmniejszają głód dopaminy. Joga jest też idealnym sposobem by lepiej panować nad samym sobą. Zwiększa koncentrację, wpływa na poprawę snu i pomaga panować nad stresem. Zarówno joga, jak i medytacja uwalniają nas od nagromadzenia się negatywnych emocji. Te z kolei odpowiedzialne są za nasz nadpobudliwy stan, kłopoty ze snem i często ucieczkę w nałóg.

 

Holistyczno – konwencjonalnie – złoty środek w terapii.

 

Niezależnie od tego czy nasza terapia odwykowa będzie wzbogacona o relaksacyjne zajęcia z tańca, czy nastawiona na medytacje i odprężenie umysłu za pomocą jogi, przede wszystkim musi docierać do naszego wnętrza.

Dlatego każdy ośrodek uzależnień powinien łączyć konwencjonalne metody z psychoterapią i programem naprawczym naszego umysłu.

By dzięki temu po zakończeniu leczenia, znów uwierzyć w siebie, powiedzieć sobie jestem OK i wiem już jak wykorzystać kolejną szansę na lepsze życie. 

 

 

Dyskretne leczenie alkoholizmu i hazardu. Nasz ośrodek terapii uzależnień, nad polskim morzem, otwiera przed Tobą szansę na ważną zmianę w Twoim życiu.

                                                                                                Zadzwoń tel. 606 494 846

Zrób to dla siebie i swoich najbliższych, przecież twierdzisz, że rodzina jest dla Ciebie najważniejsza!

Komfortowy ośrodek leczenia uzależnień.

W spokojnym miejscu, w uroczej miejscowości wczasowej Dziwnówek.

 

 

Zadzwoń tel. 606 494 846

Panie Marku,

DZIĘKUJĘ.

Za to, że odzyskałam wspaniałego tatę, za spokój mojej mamy, za wspólne trzeźwe święta, za wesołe wakacje, za to że moje dziecko ma fantastycznego dziadka, za wszystkie żarty i wygłupy, których tak brakowało, za to że teraz mogę na niego ZAWSZE liczyć.

Ojciec pił od zawsze – mając 33 lata nie potrafiłam sobie wyobrazić, że może być inaczej. Bo ja nie znałam innego życia, nie znałam ojca trzeźwego. Bo jak się zdarzyło, że akurat nie wypił to był zły, a i tak wiedziałam, że liczyć na niego nie mogę, bo za chwilę znów się upije. Jako dorosła kobieta nie mogłam zrozumieć mamy – zostaw go, powtarzałam jej nie raz. Ale ona nie chciała, chociaż nadziei na zmianę nie miała. Jak pił non stop to zmuszała go do jedzenia, żeby się nie wykończył, ale nie zostawiła go. Powiedziała, że bez niej skończy w rynsztoku. I przyszedł dzień kiedy on sięgnął dna – budził się w nocy i pił wódkę. Siostra siłą zawiozła go na odtrucie, a ja zaczęłam szukać terapii. Szczerze – myślałam, że się nie zgodzi. Że się przerazi, że to nie dla niego. Ojciec człowiek prosty, niewykształcony, który w życiu książki nie przeczytał, na terapię? Czy on coś zrozumie? Czy się będzie potrafił wypowiedzieć? Czy się odnajdzie w takim miejscu? Znalazłam Ośrodek w Dziwnówku, zadzwoniłam to Pana Marka, i się dowiedziałam, że mama może jechać razem z nim. Iskierka nadziei. Zgodził się, bez protestów. Chciało mi się płakać, jak ich zostawiałam w Ośrodku. A teraz tydzień temu chciało mi się płakać z radości – byliśmy u Pana Marka po odbiór medali. Za rok trzeźwości.

Jeszcze raz wielkie dziękuję dla Pana, Panie Marku, pańskiej żony, Pana Włodka, niezastąpionej Pani Irenki i dla cudownych ludzi, którzy współuczestniczyli w terapii.

 

Jedno z moich najważniejszych marzeń – odhaczam na liście jako zrealizowane ( i oby tak pozostało na zawsze).

                                                                                                                      Córka alkoholika

Piękne położenia ośrodka

Ośrodek w Dziwnówku/Wrzosowo 339